Ой калину я садила (пісня, аудіозапис)

Як виникла ця пісня… Вона — визріла, як те, чим жила всередині. Ось не знаю чому, але навіть такі ж квіти і дерева, як в Україні, чи в Росії — тут, в Германії — НЕ ТАКІ! Чужі! Хочете вірте — хочете ні!

Так ось… Одного разу — просто заспівалось, і я — стала записувати слова, а потім записала мелодію, щоб не забути.

Мама з бабусею мали чудовий слух та голоси. Ми часто разом співали. Особливо мама любила «Рябинушку» та «Крутится-вертится шар голубой..»  І, безперечно — моя любов: народні пісні.  Це — «За рікою гуде молотарка», «Туман яром», » Ой хмелю ж, ти мій хмелю…», «Ой зацвіла ружа трояка» і т.п. Співали ми завжди в три голоси. Бабуся — сопрано, я — першим, а мама 2-м або 3-м голосом. У нас виходило чудово! Взагалі, бабуся моя — співала СКРІЗЬ і ЗАВЖДИ! Навіть тяжко працюючи!

Любов до пісні жила і в мені всі ці роки… Часом співала те, що знала, часом — імпровізувала і співала те, що співалося… А потім стали співатися цілковито нові пісні! Які записала, а які — ні… Не завжди раніше це просто так можна було зробити. Добре, що в школі на уроках співів запамяталися ази — ноти, та як їх записувати. І, якщо був час та памятала мелодію та слова, то записувала по нотах, проспівуючи «до, ре, мі…» Буду дуже рада, якщо вам сподобаються мої пісні в моєму непрофесійному виконанні. Краснею

Перевод описания — на русский:

Как получилась эта песня… Она — созрела, как то, чем жила внутри. Вот не знаю почему, но даже такие же цветы и деревья, как в Украине, в России — здесь в Германии НЕ ТАКИЕ! Чужие!.. Хотите верьте — хотите нет!

И вот… Однажды — просто запелось, и я — стала записывать слова, а потом записала мелодию, чтобы не забыть.

Бабушка с мамой имели отличный слух и голоса. Мы часто вместе пели. Особенно, мама любила «Рябинушку» — «Ой, рябина кудрявая и «Крутится-вертится шар голубой…»…»  И, вне сомнений — моя любовь: народные песни. Это —  «За рікою гуде молотарка», «Туман яром», » Ой хмелю, ти мій хмелю…», «Ой зацвіла ружа трояка» і т.п. Пели мы всегда в три голоса. Бабушка — сопрано, я — первым или вторым, а мама — 2-м или 3-м голосом… У нас получалось здорово! Вообще, бабушка моя — пела ВЕЗДЕ и ВСЕГДА! Даже тяжело работая!

Любовь к песне — жила и во мне все эти годы… Иногда пела то, что знала, иногда — импровизировала и пела то, что пелось… А потом стали петься совершенно новые песни. Какие — записала, а какие — нет…  Не всегда раньше это просто так можно было сделать… Хорошо, что в школе на уроках пения запомнила азы — ноты и как их записывать. И, если было время и помнила мелодию и слова  записывала — по нотам, пропевая «до, ре, ми…»  Буду очень рада, если вам понравятся мои песни в моём непрофессиональном исполнении. Краснею

ой калину я садила2

© Вера Шредер (Шепель)   Слова, мелодія та виконання — автора